درباره صرافی مهر خاوران

نام شرکت: صرافی مهر خاوران

سال تاسیس: 1388

  • چگونگی شکل گیری:

صرافی مهر خاوران طی مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اداره ثبت شرکت های مشهد به ثبت رسید و فعالیت خود را در مشهد از سال 1388 آغاز نمود و مدتی پس از شروع فعالیتش به عضویت کانون صرافیان ایران و اتحادیه طلا و جواهر و صراف مشهد در آمد.

  • خدمات این مجموعه:

ارائه خدمت در صرافی به مشتریان گرامی ، خدمتی مکمل است ، بدین گونه که تعداد زیادی از مشتریان ، بازرگانانی هستند که برای واردات قطعات یدکی کارخانجات و یا محصولات مورد درخواست جامعه نیاز به تامین ارز و راهنمایی برای ارسال آن برای فروشندگان خارجی دارند. صرافی در این زمینه ضمن تامین ارز مورد نیاز آن ها ، خدمات مشاوره ای جهت مراودات با سایر کشورهای مورد نظر مشتریان را نیز به آن ها داده و در حد توان با توجه به در نظر گرفتن قوانین داخلی و خارجی نیازهای مشتریان را بر آورده می نماید.

  • مشتریانی را که با نگاه سرمایه گذاری ، به تازگی وارد این عرصه شده اند، چگونه راهنمایی می کنید؟

با وجود اعمال تحریم های غیر عادلانه تحمیل شده به کشور و محدودیت های به وجود آمده ، نوساناتی در این بازار وجود دارد که گاهی بعضی مشتریانی که به تازگی وارد این بازار می شوند، با خرید و فروش های نابهنگام دچار ضررهایی می شوند که در این زمینه صرافی بعضا تجربیات خود را از نوسانات قبلی در اختیار مشتریان می گذارد که در تصمیم گیری های آن ها در خروج و یا ورود به بازار موثر بوده و باعث رضایتمندی مشتریان میشود. ضمن این که به تمامی مشتریانی که در این خصوص تجربه ای ندارند پیشنهاد می نماید که به هیچ وجه وارد این گونه بازارهای پرریسک نشده و خرید ارز را به هیچ عنوان به منزله سرمایه گذاری ندانند.

ارائه ی مشاوره هایی از این قبیل ، وجه تمایز این نوع خدمات دهی با دیگر رقبا می باشد.

  • تفاوت برندسازی در خدمات

همانطور که می دانید یکی از پارامترهای برند شدن ، ارائه خدمات شفاف ، با کیفیت ، گسترده و خارج از انتظار به مشتریان می باشد لذا صرافی مهر خاوران با در نظر داشتن این سیاست از بدو شروع فعالیتش با صداقت و شفافیت کامل با مشتریانش مراوده داشته و افزایش روز به روز مشتریان دائمی این صرافی ، نشان از اعتماد آن ها به ما ست . خوشبختانه نام صرافی مهر خاوران در بین سایر همکاران و مشتریان به خوش نامی و عمل به تعهدات در خرید و فروش ، شاخص شده است . در حال حاضر نیز برای ارتباط بیشتر و بهتر با مشتریان ، سامانه SMS خودرا نیز فعال نموده تا مشتریان با عضویت در این سامانه بتوانند ازاطلاعات خوبی در زمینه نرخ ارز بهره مند شوند.

  • چگونه با مشکلاتتان مواجه می شوید؟

هر صنفی ، مشکلات مربوط به خود را دارد ولی در صرافی ، در مواقعی که نوسانات قیمت ارز شدید می شود ، شرایط روانی خاصی بر مشتریان حاکم می شود که مورد رضایت صرافی ها هم نیست . ممکن است در یک مقطع زمانی کوتاه ، تغییرات سریع نرخ ها ، مشتریان ما را متضرر کند ولی در عین حال تذکر به این نکته به مشتریان که “نوسان جزء لاینفک ورود به این بازار است ” ، پذیرش آن را برای مشتریان راحت تر می نماید .

  • از چه روش بازاریابی برای جذب مشتریان جدید استفاده می کنید؟

این صرافی علاوه بر برخورد مناسب ومحترمانه که باعث جذب مشتریان دائمی و ماندگار زیادی شده است ، از نمایشگر منصوبه در پایانه مسافربری ، نصب بیل برد ، آگهی در مجلات تبلیغاتی و روزنامه برای معرفی صرافی و همین طور از سامانه SAM برای دریافت قیمت لحظه ای دلار جهت اطلاع رسانی به مشتریان استفاده نموده است . همچنین مشتریان ، دوستان و اطرافیان نیز که از خدمات ما استفاده نموده اند ، چهره های پنهان تبلیغاتی ما بوده و مروج های خوبی برای معرفی خدمات ما هستند و از این طریق ما مشتریان بسیاری را جذب نموده ایم.1